مجتمع کارخانجات سالار در سال 1379 توسط مهندسین و سهامداران شرکت ساختمانی پارسیکان تأسیس شد.

شرکت پارسیکان که یکی از بزرگترین شرکت های ساختمانی کشور محسوب می شد با بیش از نیم قرن سابقه و اجرای صدها پروژه های ملی از جمله مترو تهران – کرج ، بیمارستان قلب شریعتی ، ساختمان اجلاس سران اسلامی و … در سال 1379 تصمیم به تأسیس مجموعه تولیدی در زمینه سنگ های صنعتی و واش بتن آنتیک گرفت ، لذا پس از ثبت شرکت سازان سنگ سالار وارد مذاکره با کمپانی برتون ایتالیا  شدکه به عنوان بزرگترین سازنده ماشین آلات و مجهز به پبشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا می باشد .

سالار در سال 1382 در شهرک صنعتی سپهر نظرآباد در استان البرز در زمینی به مساحت 50/000 مترمربع به بهره برداری رسید .

از بنیانگذاران این شرکت تولیدی می توان یادی نمود از مرحوم مهندس محمدمهدی کمالی یکی از پیشکسوتان صنعت ساختمان ،که تا روزهای پایانی عمر خود مسئولیت ریاست هیئت مدیره شرکت را به عهده داشت . مهندس محمدمهدی کمالی فارغ التحصیل سال 1322 از دانشکده فنی دانشگاه تهران در رشته مهندسی راه و ساختمان بود و وی در 4 فروردین 1386 در سن 88 سالگی دار فانی را وداع گفت. مهندس سید صفا الدین نیازمند یکی دیگر از بنیانگذاران این مجموعه بزرگ می باشد که از ابتدای تأسیس شرکت سمت مدیرعاملی را به مدت 10 سال عهده دار بود .

در سال 1389 با تغییر سهامداران و مدیران شرکت نقطه عطفی در کارخانجات سالار به ثبت رسید و این مجموعه دوره جدیدی را با مدیریت دکتر سید محمد دهقان نیری آغاز نمود . این دوران را به عنوان دوره شکوفایی سالار می توان نام برد .

شرکت سالار در کارنامه خود پروژه های بزرگی را از جمله طرح توسعه حرم حضرت معصومه ، بوستان ولایت ، باغ موزه قصر ، شهر نمایشگاهی آفتاب ، حرم حضرت امام خمینی و صدها پروژه ملی دیگر را به ثبت رسانید .

یکی دیگر از افتخارات سالار صادرات به بیش از 19 کشور جهان می با شد: کشورهایی همچون استرالیا ، آفریقای جنوبی ، ایتالیا ، ژاپن ، روسیه ، کره جنوبی ، عمان ، قطر ، امارات ، فرانسه از بازارهای صادراتی محصولات تولیدی سالار می باشد .

تنها تولید کننده کفپوش بتنی ضد سایش در خاور میانه

مجتمع کارخانجات سالار

تنها تولید کننده موزاسنگ فول بادی 60*60 در خاورمیانه

زیبایی سنگ طبیعی را با موزاسنگ به شما الهام میبخشیم

هماهنگی تکنولوژی و زیبایی

تنها تولید کننده واش بتن با تکنولوژی Terastone در ابعاد 61*61 در خاورمیانه

بیایید ماجراجویی کنیم

تنها تولید کننده سنگ صنعتی پایه بتن با تکنولوژی برتون ایتالیا در خاورمیانه

تلاش می کنیم کیفیت محصولات ما شایسته انتخاب شما باشد.