سنگ صنعتی سالار

کاریرد سنگ صنعتی :

از زمان های گذشته از سنگ ها به علت دوام و مقاومت زیاد آنها در احداث ساختمان ها و ابنیه مهم استفاده می شده است، حتی در بعضی موارد نوع سنگ موجود در یک منطقه تعیین کننده نوع معماری آن منطقه بوده است.

مثلاً در تخت جمشید از سنگ آهک استفاده شده ودر بناهای تاریخی شهر فلورانس ایتالیا از ماربل کارارا.

سنگ صنعتی
سنگ صنعتی

امروزه به سبب پیشرفت تکنولوژی در استخراج و حمل و نقل، استفاده از سنگ، ابعاد گسترده ای یافته و از آن در بخش های مختلف ساختمانی بکار گرفته می شود. برخی از کاربردهای سنگ  را می توان به پوشش کف و دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان ها اشاره نمود.

با توجه به شرایط محیطی و جوی، نوع استفاده از سنگ برای هر اقلیم متفاوت است.

به طور مثال: استفاده از سنگ هایی با تخلخل کم و مقاومت بالا برای محیط های سرد و یخبندان، انواع سنگ های رگه دار برای نماهای بیرونی، سنگ های تزئینی جهت دکوراسیون داخلی و…

سنگ های صنعتی به دلیل شرایط تولیدی ، دارای فشردگی بالا و جذب آب بسیار پائین، مقاومت خمشی و سایشی بالا و قابل رقابت با سنگ گرانیت می باشند. بدین جهت با توجه به مشخصات مذکور و همچنین عدم وجود کانی های فلزی و رگه های مویرگی در ساختار آن و قابلیت تولید در رنگ ها و طرح های مختلف و با توجه به زیبایی آن استقبال بی نظیری در پروژه های صنعتی، تجاری، اداری و مسکونی هم چنین پارکینگ ها در اقصی نقاط جهان گردیده است .

یکی از قابلیهای استفاده از سنگ های صنعتی سالار، کالیبره بودن محصول که سبب زیبایی و بالا رفتن سرعت اجرا می شود و همچنین ابعاد بی نظیر121*61 جهت استفاده درنما، کف و دیواره ها می باشد.

وجه تمایز سنگ های صنعتی سالار، استفاده از پله هایی با همان رنگ سنگ در کف و دیواره می باشد.

سنگ صنعتی
سنگ صنعتی

مجتمع کارخانجات سالار تولید کننده محصولات سبز