​واش بتن آنتیک سالار
Salar Antique Washbeton

واش بتن آنتیک سالار، در واقع نسل نوین واش بتن در دنیا می باشد. این نوع واش بتون، توسط ماشین آلات  پیشرفته و مجهز که در انحصار کمپانی Breton  ( برتون ) ایتالیا است، تولید می شود.
واش بتون های آنتیک سالار در ابعاد 41×41 ، 41×61 ، 61×61 و 61×121 و پله هایی از همان طرح و رنگ با ظرفیت تولید روزانه 8000 متر مربع تولید می شود.

سیستم تولید واش بتن آنتیک سالار، با واشبتن های پرسی و ویبره ای موجود در بازار بسیار تفاوت دارد. در فرآیند تولید واش بتن آنتیک سالار، ابتدا انتخاب مواد اولیه از جمله سنگ دانه بندی، پودر سنگ میکرو نیزه، سیمان، آب، پیگمنت های رنگی ( رنگدانه های طبیعی ) و افزودنی های بتن، با حساسیت ویژه ای انجام می پذیرد.
سنگ های دانه بندی می بایست از نظر مقاومت فشاری، جذب آب، ضریب سایش و مقاومت در برابر سیمان و یکنواختی رنگ، مطابق با استاندارد های مربوطه باشد.
پودر سنگ میکرونیزه، سیمان، پیگمنت های رنگی و افزودنی های بتن نیز باید استاندارد های لازم را داشته باشند. همچنین آب استفاده شده در اختلاط بتن می بایست تصفیه شده و عاری از املاح معدنی باشد.
استفاده از فوق روان کننده های تخصصی کربوکسیلات، باعث می گردد که میزان نسبت آب به سیمان در بتن کم شود و در نتیجه علاوه بر متراکم شدن بتن، جذب آب آن محصول را به شدت کاهش داده و مقاومت خمشی را افزایش می دهد.
مواد اولیه پس از مخلوط شدن، بصورت اتوماتیک قالب ریزی شده و سپس در خلاء مطلق حباب گیری می شود. سیستم وکیوم در تولید واش بتن آنتیک سالار، منجر به تخلیه کامل حباب ها در لایه میانی می گردد. لازم به ذکر است ، میزان جذب آب استاندارد در محصولات بتنی، 8 درصد می باشد، این در حالیست که جذب آب موجود در واش بتن های آنتیک سالار، شش دهم درصد ( % 0/6)  است. و در واشبتن های ویبره ای و یا پرسی با قدرت پرس پایین، جذب آب، بالای حد استاندارد می باشد. ( لازم به توضیح است که هر چه میزان جذب آب از حد استاندارد کمتر باشد، تایل ها مقاوم تر می باشد)
در مرحله بعد، قالبها به مدت 24 ساعت در 80 درجه سانتیگراد در اتاق بخار قرار می گیرند. در این مرحله، کیورینگ بتن (عمل آوری سیمان ) به طور کامل انجام می پذیرد.
در مرحله پایانی، تایل های واش بتن ، 19 مرحله ساب خورده و جهت ارسال به پروژه های داخل و خارج از کشور بسته بندی می شود.​​​​​​​

واش بتن آنتیک سالار بهترین گزینه برای محو​​​​​​​طه سازی در ویلاها ، باغ ها ، حیاط ، پارکینگ و رمپ ، پیاده راه ها ، پارک ها ، تراس و روف گاردن و ... می باشد.